Czym są drukarki igłowe i jak działają?

Kiedyś spotyka często, teraz już coraz rzadziej drukarki igłowe to ciekawy typ drukarek, który warto poznać. To co je charakteryzuje to to, że nie działają one zbyt szybko. Dodatkowo nie używają one tonerów, lecz kaset lub taśm barwiących z wkładami nylonowymi. Ocenie stosowane są jednie do druku faktur lub innych dokumentów z kopią. Stosowane są także w kasach fiskalnych.

Wady i zalety drukarek igłowych

Drukarki igłowe działają przede wszystkim bardzo wolno i głośno. Nie można także porównywać jakości ich wydruku w stosunku do drukarki laserowej lub atramentowej. Drukarka igłowa ma jednak także swoje zalety. Przede wszystkim jest bardzo tania w eksploatacji. Jednak biorcą pod uwagę wspomnianą niską jakoś wydruku nie jest to zaleta zbyt duża. Ale jeśli nie zależy nam na jakości druku, a po prostu na samym tanim drukowaniu dokumentów możemy z drukarki igłowej śmiało korzystać.

Gdzie stosuje się druk igłowy?

Druk igłowy stosowany jest przede wszystkim tam, gdzie czynnikiem najważniejszym jest trwałość wydruku a nie jego jakość. Mogą się zatem nadawać do druku faktur bądź rachunków. Ten rodzaj druku wykorzystywany jest np. w bankomatach kiedy drukujemy potwierdzenie wypłaty. Czasem druk igłowy stosowany jest także w kasownikach na bilety lub parkometrach. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że druk igłowy stosowany jest wszędzie tam gdzie potrzebny jest druk różnego rodzaju pokwitowań. Do nich stosowanie druku laserowego bądź atramentowego jest zbędne. Nie są to bowiem obrazy czy grafiki wymagające wysokiej jakości.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.