Jaki tusz do drukarki atramentowej?

Drukarka atramentowa jest jedną z najpopularniejszych drukarek używanych zarówno w domach jak i wielu biurach. Drukarka ta uzupełniania jest specjalnym tuszem. Na rynku jest kilka ich rodzajów. Można je jednak pogrupować w trzy główne typy.

Tusz pigmentowy

Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów tuszu na rynku. Polecany jest przede wszystkim tam gdzie drukowane są duże ilości zdjęć i grafik. Ma on bowiem w tymzakresie wiele zalet. Przede wszystkim bardzo szybko wchłania się w papier. Dzięki temu idealnie odwzorowuje obraz i kolory. Daje zatem bardzo dobą jakość wydruku. Ich zaletą jest także niska cena.

Tusz barwnikowy
Ten rodzaj tuszu najczęściej wykorzystywany jest w biurach, czyli tam gdzie przede wszystkim liczy się szybkość wydruku i niskie koszty eksploatacji. Co jednak istotne, ten rodzaj tuszu wymaga stosowania papieru o wysokiej jakości. Gorszy rodzaj papieru będzie miał negatywny wpływ na jakość wydruku.

Tusz sublimacyjny
To ostatni typ tuszu jaki wykorzystują drukarki atramentowe. Jest także dość drogim produktem. Tusz sublimacyjny najczęściej wykorzystywany jest przez firmy poligraficzne. Stosuje się go np. do różnego rodzaju nadrukach na ubraniach, np. koszulkach. Stosuje się go także w druku transferowym, np. w procesie produkcji gadżetów reklamowych.

Jak zatem widać wybór tuszu do drukarki atramentowej wcale nie jest taki prosty. Wszystko bowiem zależy od tego jakie będzie jego przeznaczenie. Podsumowując, innego tuszu używać się będzie w domu, innego w biurze, a jeszcze innego przy usługach poligraficznych.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.