Jak przygotować drukarkę do druku zdjęć?

Drukowanie zdjęć wcale nie jest takie proste jak się wielu wydaje. To nie dokument tekstowy, gdzie wystarczy kliknąć po prostu drukuj i gotowe. Oczywiście w przypadku druku fotografii też tak można zrobić, jednak z pewnością nie osiągnie się oczekiwanej jakoścu. Do druku zdjęć należy bowiem drukarkę odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim zacząć należy od prawidłowej kalibracji drukarki. Czynność tę wykonać należy zawsze po zmianie tuszu. Dobrze wyskalowane głowice w drukarce gwarantują optymalną

jakość druku. Jeśli zapomni się o tej czynności jakość zdjęć możemy nie być taka jakiej się oczekuje.

Do druku fotografii używać należy także najlepszych tuszy. Dlatego w tym celu kupowane powinny być tylko tusze oryginalne w renomowanych sklepach. Niskiej jakości tusze czy ich zamienniki nigdy nie oddadzą wysokiej jakości kolorów.

Nie można zapomnieć oczywiście o samej sprawności drukarki. Najlepiej przed drukiem zdjęć jest wykonać czyszczenie głowic. Taką funkcję posiadają wszystkie nowoczesne drukarki.

Następnie najlepiej jest wykonać wydruk próby. Jeśli zauważy się przerywane linie oznacza to, że drukarka nie jest jeszcze wystarczająco wyczyszczona. W takim przypadku należy zrobić to ręcznie.

To podstawowe warunki jakich należy przestrzegać przed drukiem fotografii i zdjęć. Odpowiednie przygotowanie drukarki nie trwa długo, a da gwarancję wydruku o bardzo wysokiej jakości. Oczywiście niezwykle ważny jest także wybór samego papieru. Zwykły papier biurowy tu nie wystarczy. Wybrać należy papier specjalnie przeznaczony do druku zdjęć.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.