Drukarka atramentowa czy laserowa?

Drukarka to już powszechny sprzęt. Obecna jest w wielu domach i niemal w każdym biurze. Każdy sprzęt biurowy ma jednak to do siebie, że po jakimś czasie się psuje i zakupić należy nowy. Jednak w przypadku drukarki nie jest to wcale takie proste. Wybór jest bowiem bardzo szeroki.

Drukarka atramentowa czy laserowa

Pierwszy dylemat przed, którym należy stanąć to decyzja czy zakupić drukarkę atramentową czy laserową. Każda ma swoje wady i zalety. Różnica między tymi typami drukarek leży w technologii druku. Można ogólnie powiedzieć, że drukarka atramentowa dużo lepiej się spisuje w przypadku druku zdjęć i grafik. Drukarka laserowa będzie lepsza w przypadku druku tekstu. Wszystko zatem zależy od tego jakie materiały są częściej drukowane.

Do domu czy biura

Wybór między drukarką atramentową a laserową zależy jest także od tego gdzie drukarka będzie używana. Jeśli zakup ma być przeznaczony do użytku domowe, gdzie drukuje się znacznie mniej niż w biurze wówczas lepiej sprawdzi się drukarka atramentowa. W przypadku druku dużej ilości dokumentów jak ma to miejsce w biurze lepiej będzie zdecydować się za drukarkę laserową. Przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, drukuje ona szybciej. Po drugie, jest tańsza w eksploatacji.

Inne rozwiązanie

Oprócz drukarek atramentowych i laserowych istnieje jeszcze jeden typ drukarki. Jest nią drukarka żelowa. Jak można się domyśleć zamiast tuszu używany jest tutaj specjalny żel. Taka drukarka jest tańsza w eksploatacji, a wykonywane przez nią wydruki mniej się rozmazują. Jej wadą jest dość duża cena zakupu.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.